6 Haziran 2016 Pazartesi

Tarihi Cağaloğlu Hamamı

Tarihi Cağaloğlu Hamamı,
Kültürümüzün yüzyıllardır önemli bir parçası olan hamamlar, özellikle şehrin stresinden uzaklaşmak ve keyifli saatler geçirmek isteyenler için cazip bir alternatif oluşturuyor. Son dönemde özellikle hijyenin nano teknolojik yöntemlerle sağlamasıyla gündeme gelen Tarihi Cağaloğlu Hamamı da verdiği nitelikli hizmet ve tarihi dokusuyla hamam keyfi yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında. I. Mahmut'un 1741 yılında yaptırdığı Tarihi Cağaloğlu Hamamı’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Anneler Günü gibi özel günlerde sürpriz ikramlar ve söz konusu güne özel indirimli hizmetler sağlanıyor. Ayrıca, yine kültürümüzün önemli parçalarından olan kına gecelerinin de düzenlendiği Cağaloğlu Hamamı, bu tür organizasyonlarda da tarihi atmosferine eşlik eden showlarıyla unutulmaz anlara imzasını atıyor.
İstanbul’un en önemli tarihi ve turistik mekânlarından biri olan, yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayan  Cağaloğlu Hamamı ,  Türkhamam geleneğini üç yüz yıldır başarıyla sürdürüyor. Hijyeni sürekli olarak çok özel ve hassas bir teknikle ölçülen, tüm alanları özel bir solüsyon ile dezenfekte edilerek nano teknolojik koruma kalkanları sayesinde uzun süreli ve yüksek performanslı hijyen sağlanan Cağaloğlu Hamamı’nda kullanılan peştamal, havlu ve takunyalar da nano teknolojik ürünlerle dezenfekte edilerek güvenle kullanıma sunuluyor.

1741 yılında, dönemin padişahı I. Mahmut’un Ayasofya Külliyesindeki kütüphanesine ve Aya Sofya Camiine gelir sağlamak için yaptırılanHamam, Sultan I.Mahmut tarafından şehrin artan su ve odun ihtiyacı nedeniyle 1768'de büyük hamam yapılmasının yasaklanmasından önce inşa edilen son büyük hamam olması nedeniyle de önem taşıyor. Tarihi Cağaloğlu Hamamı’nın bu atmosferinde unutulmaz etkinlikler de düzenleniyor.  8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Anneler Günü, Yılbaşı gibi özel günlerde misafirlerine sürpriz ikramlar sunan Cağaloğlu Hamamı’nda, kültürümüzün önemli parçalarından olankına geceleri de düzenleniyor.Bu özel gecelerde hamam içinde darbuka show yapılıyor, zenne gösterisi yapılıyor,  gelin adayına lüx Osmanlı bakımı uygulanıyor. Kaftan ve darbuka eşliğinde yapılan kına seremonisinde, mumlar yakılıyor, darbuka eşliğinde geleneksel şarkılar söyleniyor. Ayrıca isteyenler bu özel güne eşlik etmesi için fasıl grubu da talep edebiliyor.Aralarında Tosun Paşa, Indiana Jones, OmerSheriff’ in rol aldığı “İbrahim Bey ve Kuran’ın çiçekleri” gibi unutulmaz filmler, Sertap Erener Eurovision klibi, Kate Moss moda çekimi, Elles dergi çekimi ve çok sayıda reklam filminin de bulunduğu birçok çekime ve dünya starlarına ev sahipliği yapan Caloğlu Hamamı, New York Times'ın "Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 1000 Yer" listesinde yer alan tek Türk Hamamı olma özelliğini taşıyor.

Osmanlı Dönemi’nde inşa edilen son büyük hamam olma özelliği taşıyan üç yüz yıllık Cağaloğlu Hamamı’nın hijyeni, Nano Teknoloji ile gerçekleştiriliyor.Hamamın tüm alanları özel bir solüsyon ile dezenfekte edilerek,nano teknolojik koruma kalkanları sayesinde uzun süreli ve yüksek performanslı hijyen sağlanıyor.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...