27 Nisan 2016 Çarşamba

Fakir Küçük Ev Aletleri İle Mutfak Atölyesi

Merhabalar,

Geçtiğimiz haftalarda City Cooks Mutfak Okulu 'nda Fakir Ev Aletleri ile harika tarifler hazırladık. 
Benim için oldukça keyifli ve lezzetli bir deneyimdi.
      Tezgahlarda her şey hazırdı. Malzemeler, reçeteler ve ekipmanlar tamam olunca bize sadece uygulamak kaldı. 

Recep Şefimiz @recep_chef bizlere çok güzel atıştırmalıklar ve harika waffle hazırlamıştı. Mutfağa geçmeden doping topladık :) Tabi tarifleri bitirdikten sonra dayanamadık ve şefimize tekrar waffle yaptırdık :D

                                         


Tariflerimizi uygulamadan önce  Fakir ev aletleri hakıında bilgiler aldık. Fakir tabi ki bildiğim ve sevdiğim bir marka idi. Ancak bünyesinde bu kadar çeşitli ve işlevli ürün barındırdığını bilmiyordum. Ürünleri ve özelliklerini gördükçe en son kendimi bundan da almalıyım bundan da bundan da derken buldum. :) Çeyiz hazırlıkları yapıyorken ne kadar çok eksiğim varmış meğer diye de aklımdan geçirmeden edemedim. 

Ürünlerin bir kısmı 

Benim aklımdaki ürünler ; Buharlı pişirici, katı meyve sıkacağı, waffle makinası, mutfak robotu (içli köfte aparatı ile içli köfte bile yapabiliyorsunuz ben çok şaşırdım duyunca ) birde kahve ya da kaya tuzu öğütebileceğiniz küçük bir ürün vardı benim listemde şimdilik bu ürünler var. Tabi birde blender seti vardı ama onu hediye ettikleri için saymıyorum. :)

Ayrıca Fakir ürünleri kendine özgü renkleriyle de dikkat çekiyor. Hem işlevselliği hemde tasarımlarıyla oldukça başarılı ürünleri. 

Evin her türlü ihtiyacını düşünen Fakir Hausgerate, hem mutfakta hem ev temizliği hem de ütü yapımını pratik ve zevkli hale dönüştürmeyi başarıyor.


Okan Karacan'da bizimle mutfakta hünerlerini gösterdi. :)

                           

Vee ortaya çıkan sonuç hepimizi mutlu etti doğrusu. Kendi hamburgerimizi kendimiz yaptık. Hem sağlıklı hemde çok lezzetliydi. Etimizi kıyma makinasında çekip, elektrikli ızgarada pişirdik. Ketçap ve mayonezi de kendimiz yaptık. Patates ve peynir toplarımızı firitözde kızarttık. Ortaya bu harika lezzetler çıktı.   


                                           
          Mutfakta ki en büyük yardımcılarımdan biri olacak :)

Harika bir gün geçirmeme vesile olan Fakir ailesine, city cooks ekibine ve Recep şefimize tek tek teşekkür ediyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...