25 Aralık 2015 Cuma

Dr. Hüseyin Tırman - Enerji Estetiği

Merhabalar,

Güzel olmak ve güzel kalmak adına, vakit harcayıp bir çok işlem yapıyoruz, ya da yaptırıyoruz. Bu uğraşların sonunda karşılığını görebilmek, yani sonuçtan memnun kalmak çok önemli. Geçen hafta blogger arkadaşlarımla beraber arkadaşım Serap Tan'ın ev sahipliğinde Dr. Hüseyin Tırman 'ın  Ataşehir'de bulunan Polikliniğini ziyaret ettik.Dr. Bey, hastalarına Ameliyatsız Gençleştirme Teknolojilerini ilk  uygulayanlardan biridir.

Arkadaşlarımızın bir kısmına, o gün ihtiyaçları olan uygulamalar yapıldı. Yapılan uygulamaların bir kısmından bahsetmek istiyorum.

PcoSil (Picosure):                                                                                                                

PicoSil, lazer enerjisini saniyenin trilyonda biri kadar ultra kısa atımlarla cilde iletir. Nanosaniye
lazerler fototermal etki pigment ve etrafını çevreleyen dokuya ısı ileterek uygulama yaparlar. PicoSil ile çevre dokuya zarar vermeden pigmenti vücuttan kolayca emilime edilecek şekilde parçalar. 
                                                                                    


Tek bir cihazla çoklu tedavi :

 • Dövme Silme (Tüm  renklerdeki dövmeler )
 • Epidermal ve Dermal Pigmente Lezyon Tedavisi
 • Lentigo
 • Çiller
 • Yaşlılık lekeleri
 • Melazma
 • Akne izleri
 • Seborelik Keratoz
 • Ota Nevus, Becker Nevus, Nevus Spilus
 • Pastinflamatuar Hiperpigmentasyon
 • Kırışıklık Tedavisi, Cilt GençleştirmeAltın Frekans ( FRF - Scarlet ) : 


Yüzdeki esneklik kaybı ve yaşlanma ile ortaya çıkan sarkmalarda ameliyat mecburiyeti her geçen gün azalır. Araştırmalar ve bu alanda çok hızlı ve başarılı yeni cihazlarla, daha genç görünmek isteyen hastalara yeni imkanlar sunar. Ameliyatsız uygulamalar, anestezi ve uzun iyileşme dönemlerine ihtiyaç duyulmaması nedeni ile günlük hayatı da aksatmadığı için, özellikle tercih edilir.Son dönemlerde fraksiyonel lazerler, ultherapy gibi metotlara eklenen "Altın Frekans" ile ameliyatsız uygulamalar çok daha iddialı hale geliyor.

 Tedavi öncesi özel başlıklarla uygulama yapılacak alanda epidermis kalınlığı ölçülür. Böylelikle enerjinin gönderilecek, tedavi edilecek alanın derinliği 1mm hassasiyet ile tespit edilir. Bu kalınlık için ayarlanan başlıklarla yüze derinlemesine enerji hattı oluşturacak 30 ila 50 bin arasında radyo frekans dalgası gönderilir.

Uygulama öncesi yapılan anestezik kremlerle 20-30 dakikalık bir ön hazırlık sonrası yüz, yaklaşık 45 dakikada tamamlanır. Uygulama sonrası yapılacak özel uygulamalar ile bir kaç saat süren kızarıklık dışında hasta normal hayatına dönebiliyor. 


 ThermiLift ( ThermiTight ) : 

Tek uygulamada cilt ve vücut sarkmalarına kesin çözüm..

ThermiTight, dünyada ilk kez FDA onaylı radyo frekans cihazıdır. Isının ayarlanabilir ve kontrol alstında olması farklı tedavileri mümkün kılar. ThermiTight.yumuşak dokuda sıkılaştırma ve yağ eritme estetiği yapılabildiği gibi, hyperhydrosis, sinir bkajı, non-invasive bölümünde ise vajinal sıkılaştıra, cilt sıkılaştırma gibi farklı endiksayonlarda uygulamalar yapılabilir. FDA onayına sahip cihaz gübenli, zaman kontrollü ultrasound enerjisi sayesinde cildin derinlerindeki destek tabakalarını stimule eder. Bu kısımlar cerrahi yüz germe operasyonları sırasında inilen, cilt yüzeyinin tahrip edilmediği alanlardır.


 İşleyişi : 

ThermiTight; acısız. mikro-invasiv bir prosedürdür. Uygulama Bir saatten daha kısa bir zamanda tamamlanır. İyileşme sürecine bazı ender durumlar dışında ihtiyaç duyulmaz. Çok ince uca sahip başlık cildin altına yerleştirilir. Ardından radyo frekans enerjisi hedef dokuya uygulanarak küçültme etkisi meydana getirilir. Sonuçlar hemen görülür ve zaman ilerledikçe daha da iyi sonuçlara ulaşılır.

Uygulama sonrasında hastalarda hafif bir ödeme ve kızarıklık oluşabilir. Bu durum 24-48 saat içerisinde normale döner. 

Yapılan uygulamaların bir kaçından bahsettim. Detaylı bilgi için;  http://www.drhuseyintirman.com/ sitesinden ve Poliklinikten detaylı bilgi alabilirsiniz.


Bende randevumu aldım. Yapılacak işlem  için sabırsızlanıyorum. Dr. Bey yüzüme baktığında ben bir şey söylemeden, içimden geçeni söyledi. Size şunu yapalım diye. :)) 
Bu çok önemli bence yani siz yüzünüzde ya da vücudunuzda bir yerinizden rahatsızsınız şurayı düzeltelim diyorsunuz, belki de ihtiyacınız olan başka bir şey oraya ufak bir müdahale yapıldığında daha doğal ve güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.


Nasılda pür dikkat dinliyorum :)

Söylemeden geçemeyeceğim bu tür işlemlerde benim için güven çok önemlidir. Ne kadar uzun süredir bu işi yapıyor olursa olsun, karşımdaki kişiye güvenmem gerekir. Dr. Beyin güven veren bir duruşu var. O güveni verdiği için uzun süredir cesaret edemediğim işlemi yaptırabileceğim. :) 
Sizce ne işlem yapılacak bana ? Hatta 2 işlem yapılacak biri çok minik :) Tahmini olan var mı? Güzellikle kalın..

3 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...