16 Kasım 2015 Pazartesi

Dermalogica ile Face Mapping / Cilt Analizi

Merhabalar, 

Geçtiğimiz günlerde Dermalogica'nın cilt analiz sistemi olan face mapping etkinliğine katıldım. Piyasa da bir sürü cilt analizi yapan aletler ya da güzellik uzmanları var. Bir iki defa yaptırdım. Ancak hiç bir detay verilmeden cildin karma denilip geçiliyordu. 

Face mappingde cilt ve boyun birleştirilerek 14 parçaya ayrılıyor. Hem cihazla hemde elle cilt analiz ediliyor. İlk defa cildime bu kadar detaylı bakıldı. Fazla su içmediğim hemen anlaşıldı. Alın bölgemde oluşan minicik çizgi :) fazla proteinden olabilirmiş. Ben onu her ne kadar kaşlarımı çattığım için oluştuğunu düşünsem de durum öyle değilmiş. Cildimiz aslında nasıl beslendiğimizi yansıtıyor. 
Cildimin hassas olduğunu biliyordum ama çok çok hassas olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra cildime daha da özen göstereceğim. Çok şükür sivilce problemim yok. Sadece gözenek ve siyah nokta problemim var. 

Face mapping etkinliği 30 Kasım'a kadar devam ediyor. Sizde www.dermalogica.com.tr adresinden ya da instagram sayfasından : dermalogicaturkiye hangi eczanelerde yapıldığına bakabilirsiniz. Bence mutlaka bu ücretsiz uygulamadan faydalanın. 

Güzellikle kalın..


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...