15 Ekim 2015 Perşembe

Tom's Natural Deodorant


Merhabalar,

Bugün kullandığım stick deodoranttan bahsetmek istiyorum sizlere. Koltuk altlarımıza uyguladığımız ürünlerin içeriği çok önemli aslında. Aslında çoğumuz zararlı olduğunu bile bile, ter kokmamak için mecbur kullanıyoruz.


Deodorantların içerisinde kullanılan özellikle alüminyum maddesi çok zararlı. Tabi başka zararlı kimsayallarda bulunuyor. Artık ülkemizde ieçriği temiz, natural alümünyumsuz deodorantlar bulunuyor. Gratis'te denk gelmiştim. Elimde ki bitince onu da denemek istiyoorum.  Ben eskiden hiç dikkat etmezdim açıkçası. Özellikle meme kanserine yol açabildikleri için çok dikkatli olmamız gerekiyor. Vücuda alınan fazla alüminyum DNA yı bozduğu için kansere yol açabiliyor.


Gelelim Tom's doğal deodoranta. 1970 yılında kurulmuş bir Amerikan markası. Sanırım bu ürün Türkiye'de yok. Ablam Amerika'da yaşadığı için o getirmişti bana. Kayısılı çok hafif, fresh kokulu bir ürün. Doğal olduğu için doğal olarak içerisinde zararlı kimyasallar yok. Alüminyum paraben ve türevleri yok. Yapay koku, koruyucu içermiyor. Hayvanlar üzerinde test yapmıyor. Ürünleri vegan. Yapış yapış bir his bırakmıyor. Kalıcı. Bu markanın diş macununu da kullandım. Diş macunları da doğal, onları da çok beğeniyorum. İmkanınız olursa deneyin derim. 

Güzellikle kalın..

2 yorum:

  1. gratisde var mı bu deneyeyim ben de aliminyum içeren deodorant kesinlikle kullanmak istemiyorum artık..

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...