22 Ekim 2015 Perşembe

Sağlıklı Makyajın Yolu Doğal Ürünler Kullanmaktan Geçiyor

Sağlıklı yaşamanın, sağlıklı ürünler yemenin, cilt dostu kıyafetler giymenin artık bu kadar önemli olduğu günümüzde, yüzünüze sürdüğünüz kozmetiklerin ve cilt bakım ürünlerinin içeriğinin ne olduğunu biliyor musunuz veya dikkat ediyor musunuz? 

Etrafımız kanserojen kimyasallarla çevrili ve maalesef çoğu makyaj ürününde de daha dayanıklı olmaları amacıyla bu kimyasallardan kullanılıyor. Yüzünüze her gün sürdüğünüz 1 gr. fondötenin, allığın, rujun içindeki kimyasallar zamanla, bağışıklık sisteminizi bozmaktan cilt ve meme kanserine kadar pek çok istenmeyen etkiye yol açabiliyor. 

O halde yapılması gereken içeriğini bildiğiniz, güvendiğiniz, markalı ürünleri tercih etmek. Kalitesine göre ürünlerini çok uygun fiyatlarla Türk kadınlarıyla buluşturan ve ürettiği ürünlerin içeriği tamamen bitkisel olan bir marka var; Yves Rocher Türkiye.

“Bitki yaşayan bir varlıktır” mottosundan hareketle, bitkilerin yaşam enerjisini ve çiçekleri ve yaprakları koparıldığında bile kendilerini yenileyebilme özelliğini ürünlerinde de kullanan firma, 1959 yılında Fransa’nın Bretagne bölgesinde kurulmuş. Kendisine ait 55 hektarlık organik tarım arazisinde bugün, etno-botanik ve biyologlardan oluşan AR-GE kadrosu ile ürünlerinin temel hammaddesi olan bitkileri üretiyor. Türü tükenmekte olan ve GDO’lu bitkilerin kullanımını reddediyor ve ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyor. Ürünlerinin ambalajının bile geri dönüşümlü olmasına özen gösteriyor ve bunları da sürdürülebilir ormanlardan elde ediyor. 

Firma dünyada 88 ülkede, 400 satış noktasında 13500 çalışanı ile kadınlara tamamen doğal içerikli ürünlerini sunarken, satış rakamlarıyla da Fransa’da kozmetik sektöründe 1 numaraya oturuyor. 

Yves Rocher, Türkiye pazarına ise 2010 yılında 22 mağaza ile girmiş ve bugün 128 mağazaya ulaşmış. Ayrıca isterseniz internetten online sipariş de verebiliyorsunuz. Avantajınız; ürün içeriklerinin tamamını ekranınızda bir arada görmek ve inceleyebilmek ve indirimlerden haberdar olabilmek. Ayrıca siparişinizle birlikte gelen bir de sürpriz hediyeniz oluyor. 

Ürün gamı ise çok çeşitli, sadece makyaj ürünleri değil, cilt bakım, yaşlanma karşıtı ürünler, güneş yağları, vücut kremleri, parfümler sitede ve mağazalarda doğal ürün arayanların tercihi oluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...