27 Ağustos 2015 Perşembe

Gülsha Gül Suyu

                                       
Merhabalar,

Bu sıcaklarda sürekli elimin gittiği bir üründen bahsetmek istiyorum. Sıcaklarla ne ilgisi var dediğinizi duyar gibiyim. :)) Buzdolabında bekletiyorum ve tazelenmek istediğimde yüzüme fıslatıyorum. :)) #guzelligimizannemizden etkinliğinde Gülsha gül suyu, yüz yağı ile birlikte denememiz için verilmişti. Zaten her iki üründe daha önceden kullandığım ürünlerdi. Yüz yağı yazısı için tık tık :)


                                          Sitesinde ki bilgiler şu şekilde;
Gulsha Gül Distilesi, katkat yaprakları ve yoğun kokusu ile tanınan damask gülünden, Rosa damascena’dan, elde edilir.
Rosa damascena, gül suyu üretiminde öncelikle tercih edilen gül türüdür. Tarih boyunca hem sağlık hem de güzellik amacı ile kullanılmış olan Rosa damascena, Türkiye’nin güneybatısında yer alan Isparta bölgesinin gül yetiştiriciliğine uygun özel coğrafi ve iklimsel koşullarında, ve sadece Mayıs ayında, çiçek açar.
Yüksek rakımlı gül bahçelerinde yetiştirilmiş güllerin en güzelleri seçilerek titizlikle üretilen Gulsha Gül Suyu, üretimin her aşamasına ayrı bir özen gösterilerek hazırlanır. Yerel işçilerin gün doğumunda elleri ile topladıkları güller, değerli esansiyel yağlarının en elverişli şekilde yakalanabilmesi için altı saati geçmeden işlem görür. Nesilden nesile aktarılan geleneksel tekniklerden yararlanılarak hazırlanan Gulsha Gül Suyu üretiminde Rosa damascena gül yaprakları saf bakır imbiklerde itina ile buhar distilasyonuna tabi tutulur. Senelik üretim belirli bir şişe sayısı ile sınırlıdır.
 Gulsha Gül Suyu, nemlendirme öncesi cildinizi temizler, sıkılaştırır, besler, ve nemlendirici uygulamasına mükemmel bir şekilde hazırlar. Bu amaçla kullanacağınızda, bir makyaj pamuğunu Gulsha Gül Suyu ile iyice ıslatın; sabah, akşam ve gün boyu ihtiyaç duyduğunuz her an yüzünüzü, boynunuzu ve dekolte bölgenizi bu pamukla silin. Ferahlatıcı etkisinden daha iyi yararlanabilmek için Gulsha Gül Suyu’nu buzdolabında veya serin bir yerde saklayın. Doğal Rosa damascena kokusunun aromaterapötik etkisi ile, ilk kullandığınız andan itibaren bu değerli iksir cilt bakımı uygulamanızın vazgeçilmez bir parçası olacaktır.
%99,9 doğal çiçek özü


                              

Biliyorsunuz gül suyu cildi nemlendirmesinin yanı sıra tonik görevi de görüyor. Ben cildimi sıkılaştırsın diye kullanıyorum. Temizlenen ciltte gözenekler açık oluyor. Gözeneklerimizi sıkılaştırmak için toniğe ihtiyacımız var. Benim için en güzel tonik şu sıralar gül suyu.                                                  

Cam şişede olması benim için büyük artı. Hemde fısfıslı olması, kullanım kolaylığı sağlıyor. Ayrıca Paraben, sülfat, suni boya veya koku içermiyor. 
Benim çok memnun kaldığım ve gönül rahatlığı ile kullandığım gül suyudur kendisi. 

Güzellikle kalın..


4 yorum:

 1. bilgiler için teşekkkürler ;)

  YanıtlaSil
 2. buu kullanmıştım gerçekten de çok faydasını gördüm antiseptik özelliği de vardı bence..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende çok beğendim ve faydasını gördüm gerçekten.

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...