15 Mayıs 2015 Cuma

Max Factor Makyaj Artisti Rıfat Yüzüak ile Makyaj Eğitimi

Merhabalar,

Rıfat Yüzüak ile Max Factor makyaj eğitimi davetini aldığımda gerçekten çok heyecanlandım. Çarşamba günü, The İstanbul Edition Otelde gerçekleşen organizasyon tek kelime ile harikaydı. Şimdi isterseniz detaylara geçelim.

Rıfat Yüzüak, Max Factor ile çalışmaktan çok memnun olduğunu belirtti. Markayı ve markanın görüşünü kendisi ile bağdaştırdığını ve kendisine çok benzettiğinden bahsetti. Önemli olan nokta az ürün kullanmaktan geçiyor. Makyajlarında çok az ürün kullandığını belirten Rıfat Yüzüak,  markada da gereksiz hiç bir ürünün bulunmadığı için, bu yönden de kendine benzediğini vurguladı.


                                          


Mr. Max Factor, 1940'lı  yıllarda kumral olan komşu kızı Norma Jeane'i odasından, Platin sarısı saçları ve Max Factor makyajı ile çıkartıp, Marilyn Monroe'a dönüştürerek bir ikon yarattı. Norma Jeane'i dünyanın kalbini kazanan ikonik bir güzelliğe sahip Marilyn Monroe'ya dönüştüren Mr. Max Factor'dü. Bugün Max Factor bu olağanüstü hikayeyi, Marilyn Monroe'yu Global Cazibe Elçisi ilan ederek kutluyor.

     

                                Vee işte Norma Jeane'in Marilyn Monroe'ya dönüşmeden önce ki hali :)))

Bu hikayeyi duyduğumda gertçekten çok etkilendim.

Şimdi Rıfat Yüzüak'ın verdiği tüyolara geçelim mi ? :))


 • Tenin makyaja hazırlığı : Ten makyajı hazırlığında baz ve bakım kremlerinin kullanımına dikkat edilmesini öneriyor. Bakım ürünleri çalışmaya başladığından, cildi harekete geçiriyor ve içerisinde ki içerikler makyajın çabuk bozulmasına neden olabilir. Tabiri caizse makyajı kusturabilir. Bazen diyoruz ya cildim bu fondöteni kabul etmedi, oturmadı, cildim ürünü kustu bu nedenlerden kaynaklanabilir. Yani spesifik bir sorununuz yok ise direk makyaja başlamak bazen en doğru sonucu verebilir. 

 • Fondöten seçimi ve kullanımı : Fondöten seçiminde ki en önemli unsur renk seçimidir. Rengi dekolte (boyun ) bölgesine göre seçin. Yüzümüz vücudumuzdan apayrı bir renkte olmamalı yani :)) Bir çok bayanın fondötenin ne için kullanıldığını ve ne işe yaradığını bilmeden kullandığını söyledi. Fondöten kusurları kapatmak için kullanılan bir ürün değildir. Yani fondöteni  kapatıcı olarak görmemek gerekiyor.Fondöten  renk eşitlemek ve yüzü pürüzsüz göstermek için kullanılmalı. Kusurları kapatıcıya bırakın. :)) Ve inanır mısınız o kadar az fondöten uyguladı ki mankene, yani 1 pompa fondötenin 1/3 ünü kullandı düşünün artık :)) Zaten fondöteni çok zor bitirebilen bir insanım şimdi hiç bitmeyecek. :)))
                                         

 • Kapatıcı: fondötenin kapatamadığı kusurlara reteuch için kullanılır. Kapatıcının fondötenden yarım ton daha koyu olması daha iyi sonuç verir. Sivilce, leke ve benzeri kusurları kapatırken lokal uygulanmalı. Kat kat sürüp kapatmaya çalışırsanız daha çok ön plana çıkarırsınız. 

 • Pudra Kullanımı : En dikkat edilmesi gereken uygulamalardan biridir. Ciltte sadece parlama endişesi olan bölgelere ve göz altlarını sabitlemek için kullnılır. Gereksiz pudra kullanımı sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir. 

 • Kontör ile göz ve yüz boyutlandırma : Makyajın en önemli kısmıdır. Peki neden boyutlandırma yapıyoruz? Çünkü yüzümüz ışıkta adha büyük ve daha aşağıda görünür. Boyutlanmış cilt daha fit vedaha yukarıda görünür. Cildimizden 2 ton koyu mat bir pudra işimizi görecektir. 

 • Makyaja ışık verme : Makyajı ortaya çıkaran en önemli dokunuştur. Sedefli açık renk pudralar ile yapılır. Şakaklara uygulandığında cildi ışıltılı, gergin,sağlıklı ve genç gösterir. Dudağın üst çizgisine uygulandığında dudağı daha iri ve çıkık gösterir. 

 • Eyeliner uygulaması : İyi bir eyeliner uygulaması için çok pratik yapmak şart. Her gün deneme yapılmasını öneriyor. Her türlü eyeliner çekimi için, ilk önce gözün orta kısmından başlamak ve çok küçük bir çizgi yapıp, içe ve dışa doğru küçük hareketlerle dikkatlice bitirmek. 
Makyajımızı temizlerken, son derece dikkatli yüzümüzü gözümüzü çekiştirmeden nazik hareketlerle çıkarmalıyız. Zaten yer çekimine yenik düşüyoruz onun için bu süreci hızlandırmamak adına nazik davranmak şart. :)) 
                             
                                                                   Selfie siz olmaz :)))


                              
Yeni çıkan maskarasını çok merak ediyordum. Ürünleri deneyip en kısa sürede bloğumda yer vereceğim. Öncelikle merak ettiğiniz bir ürün varsa yorum bırakın ondan başlayayım. :))

Benim yazacaklarım bu kadar son olarak 4 saat nasıl geçti anlamadım. Sıkılmadan dinledim. Anlatılanların bir çoğunu bilmeme rağmen Rıfat Yüzüak'tan tekrar dinlemek benim için çok keyifliydi. Tekrar çok teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler.
Güzellikle kalın..


5 yorum:

 1. Ay harika bende çok isterdim bu eğitime katılmak :)

  YanıtlaSil
 2. Yanıtlar
  1. Kıskanma zaten, bir sonra kine birlikte gideriz :))

   Sil
 3. Rıfat Bey'i gerçekten çok seviyorum, çok sempatik. Çok güzel bilgiler vermiş, postta bizimle paylaştığınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...