27 Mart 2015 Cuma

Kansere Dair Tüm Sorular Yanıt Bulacak...

İki günde 1.400 kişiye kanser eğitimi verilecekÜlkemizde kansere yakalanmış insan sayısı her yıl giderek artarken, özellikle çocuk kanserlerine dikkat çekmek ve sivil toplumun gücünü harekete geçirmek isteyen Kansersiz Yaşam Derneği, 31 Mart – 1 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Zorlu Center Raffles Hotel’de önemli bir etkinliğe imza atıyor. Ünlülerin katılımı ve bağışlarıyla gündeme gelen etkinlikte ayrıca iki gün boyunca kanserle ilgili birçok konuda eğitimler verilecek. Liv Hospital’ın katkılarıyla 1.400 aileye ulaşmayı hedefleyen Kansersiz Yaşam Derneği “Kansersiz Bir Dünya”nın bir hayal olmadığını ve neler yapmamız gerektiğine vurgu yapacak.
Aileleri ile birlikte milyonlarca insanımızı ilgilendiren kanser hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek, kanser hastası kişilere ve ailelere destek vermek üzere 2010 yılından beri önemli çalışmalar yapan Kansersiz Yaşam Derneği, bugüne kadar binlerce kanser hastasına yardım eli uzattı.
İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve elde edilen gelir ile Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Onkolojisi Bölümü yenilenen etkinlik, bu yıl 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ve 2 gün sürecek.
Kansere multidisipliner yaklaşım
Tedavi planlamada farklı uzmanlık dalındaki hekimlerin birlikte hareket etmesi ve birbirlerinden haberdar olmasının önemine vurgu yapan Kansersiz Yaşam Derneği Liv Hospital’le oluşturduğu eğitim içeriğinde kansere multidisipliner bir bakış açısı getiriyor. Liv Hospital’in deneyimli ve uzman hekim kadrosunun vereceği çeşitli eğitim konularından bazı başlıklar şöyle:


  1. Kanser tedavisinde radyasyon onkolojisi
  2. Prostat kanseri tanı ve tedavisinde izlenecek süreç
  3. Meme sağlığı ve meme kanserinde adım adım yol haritası
  4. 360 derece çocuk kanserleri
  5. Jinekolojik kanserlerden korunma yolları
  6. Kanser tedavsindeki en önemli yol arkadaşınız, “medical onkoloji”
  7. Akciğer kanserlerinde erken teşhis ve sigara bırakma
  8. Kanserde ağrı kontrolü
  9. Onkopsikoloji nedir? Kanserde psikolojik desteğin önemiKanser hastaları yalnız değil... Kanseriz Bir Dünya hayal değil...
Kanser hastalığının artış oranı son derece ciddi olsa da Kansersiz Yaşam Derneği en güçlü tedavinin “doğru bilgi ve moral” olduğuna inanıyor ve bu doğrultuda somut projeler hayata geçiriyor.
Bir yandan kanserle mücadele ederken diğer yandan kanser hastalarına umut olmak üzere dernek kuran Dida Kaymaz, “Bana 180 gün ömrün kaldı dediklerinde ilk olarak benim durumumda olan diğer insanları ve bu hastalıkla nasıl başa çıkabildiklerini düşündüm. Dernek kurma fikri buradan doğru. Hiçbir kanser hastası kendini yalnız hissetmemeli. Kansersiz Yaşam Derneği olarak Türkiye’nin dört bir yanından kanser hastalarına el uzatırken, hastalıkları süresince ihtiyaçları olan moral ve eğitim konularında da çalışmalar yapıyoruz. Derneğimiz öte yandan yürüttüğü faaliyetlerle sağlıklı insanların hastalıktan korunmaları konusunda farkındalıklarını da artırmaktadır. Derneğimizin amacı; KANSERSİZ BİR DÜNYA yaratmaktır. İnanın bu mümkün...” dedi.
Ünlülerden “yanınızdayız” mesajı!
Kansersiz Yaşam Derneği’nin, geliri kanser hastası çocukların tedavisine destek olmak üzere kullanılacak “Alışveriş Yaşatır” etkinliği; iki gün boyunca tanınmış markaları, iş dünyasını, sanat ve cemiyet hayatının ileri gelenlerini de bir araya getirecek. Birçok ünlü sanatçı ve sporcunun kişisel eşyalarının satılacağı “Ünlüler Standı”nda bağış yapan ünlüleri de görmek mümkün olacak.

Detaylı bilgi için:
İletişim: Communications Hub
Serap Şahin Durak Levent Kal Tüge Tanaydın
(0532) 282 41 14 (0533) 320 30 99 0533) 35755 44
*Basın Bültenidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...