25 Şubat 2015 Çarşamba

Aveda Mağaza Turu

Merhabalar,

Geçtiğimiz pazar günü Ümmühan ile birlikte sizler için Aveda mağazasını gezdik. İlk önce biraz markayı tanıyalım. 1978 yılında Horst Rechelbacher tarafından kuruluyor.


Gençliğinde  dünya standartlarında önemli bir stilist oldu .Daha sonra salon sahibi olarak, salonlar ve spalar için ekonomik ve sürdürülebilir eşsiz bir model yarattı.Saçı, yüz ve vücut ile birleştirerek sektöre bütünsel bir güzellik anlayışı getirdi. O, yaşamı boyunca dünyayı dolaşarak, Hindistan’ın eski şifa sanatı olan Ayurveda ve bitkilerin faydalarını keşfetmeye çalışan bir öğrenci oldu. 
1978’de,misafirlerine ve dünyamıza,saf çiçek ve bitki özlerinin gücünü kullanarak profesyonel bakımda kullanılabilecek güzellik ürünleri geliştirme tutkusuyla yola çıktı. Aveda bir iş olmasının yanı sıra,ruh,vücut ve güzelliğin daha dengeli bir şekilde harmoni kazanmasını sağlayan yaşam tarzı ve global bir harekete dönüştü. Horst çevresel sorumluluğa öncülük etti ve Aveda, onun liderliği altında,1989 yılında Valdez/Cerez prensiplerini destekleyen ilk işletme oldu.

Bu şekilde anlatıyor firma markasını ve kurucusunu. Dünya'ya saygı duyan bir firma olduklarını söylüyorlar. %100 tüketici sonrası geri dönüşümlü kağıt ve kutu kullanıyorlar. Ürünler rüzgar gücü ile üretiliyor. Hayvanlar üzerinde test yapılmıyor. Ürünler % 90 bitkisel, içerisinde ki yağların % 89 u organik.


Aveda bir salon markası. Amerika, Londra ve Türkiye'de deneyim merkezleri bulunuyor. Türkiye'de ilk ve tek deneyim merkezi Akasya Avm'de bulunuyor. Ürün yelpazeleri çok geniş, özellikle saç konusunda her türlü soruna hitap eden ürün bulunuyor. Çok uzun bir yazı olmaması için, bir sonra ki yazımda ürünlerden bahsedeceğim. Görüşmek üzere.. :))

3 yorum:

 1. Aveda nin ismini duymustum ama bu kadar detayli bilgim yoktu.Tesekkur ederim :)

  YanıtlaSil
 2. Merhaba gfc çiğdem aktaş
  Istagram sarandacigdem
  Sevgiler

  YanıtlaSil
 3. Merhaba gfc çiğdem aktaş istagram sarandacigdem
  Sevgiler

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...