20 Ekim 2014 Pazartesi

YANGINNN...

Merhabalar,

Nasılsınız? Ben çok çok üzgünüm. Dün Marmaris'in Beldibi bölgesi, Seki mahallesinde yangın çıktı. Seki Mahallesi ormanın içinde bir mahalle. 
Bir ailenin evinde, küçük tüp alev alınca korkuyla dışarı fırlatıyorlar tüpü ve hava çok rüzgarlı olduğu için ormanda bir anda alevler içinde kalıyor. 


Ablamın evine çok yakın bir bölgede çıktı yangın. Hatta onların siteye kadar geldi. İtfaiye yangın çok büyük biz giremeyiz demiş. Ama halk büyük tepki gösterince girmişler. Yangın evlere kadar geliyor ama siz giremeyiz diyorsunuz ! Tamam sizin can güvenliğinizde önemli ama müdahele ederek kontrol altına alına bildi. Ya müdahale olmasaydı bütün yerleşim bölgeleri kül olacaktı. :(( 
O kadar üzgünüm ki anlatamam bir ormanın büyük bir bölümü yandı, içinde kimbilir ne kadar can telef oldu :(( umarım bir daha böyle birşey yaşanmaz. Ama ne de olsa burası Türkiye bu ülkede neler neler olmuyor ki !!! 
Sevgiyle kalın.. 5 yorum:

 1. o yangını ben eşim ve çocuklarım içimiz kan ağlayarak izledik..esen rüzgara lanetler yağdırdık hala nefretimiz dinmiş değil..ülkemizde gece görüşlü helikopterler olmadığı için bu yangın marmarise 700 hektar ormana; kimbilir kaç milyon irili ufaklı canlının hayatına, can siperhane çalışıp yaralanan vatandaşlara ve cocuklarımızın geleceğine mal oldu...sabaha kadar kumanya ayran ekmek taşıdık durduk...ormanın içine itfaiye hariç 2000 vatandaş girdi..dumandan zehirlenenler,ağrılar çekenler...bir ara artık dayanamayıp önlerine gelenlerden ilaç ister hale geliklerini görünce gecenin 2.30unda eczane arayıp ağrıkesiciler yetiştirik.. eve girdiğimizde sabah saat 4 tü..binlerce kez küfrettim esen rüzgara Allah affetsin..o düman kokusu..o ölümcül kızıllık..Allah birdaha böyle felaketler yaşatmasın...sabah 5:30 dan itibaren 4 helikopter tekrar başadı söndürme çalışmalarına bütün gün onların o uğursuz uğultusu...ölümü hatırlattı durdu hepimize...2 yıldır tedavi görüp kurtulduğum anksiyete ataklarını dünden beri yaşadım tam 4 kez...bu acı dayanılamaz..bu kayıp geri gelemez...nasıl telafi olur,o canların bedeli nasıl ödenir??bizlerin aklından nasıl silinir??? silinebilir mi ???????? :(

  YanıtlaSil
 2. şimdi farkettim oldukça uzun yazmışım..çok dolmuşum özür dilerim içinizi karartmak istemezdim..ama bu felaket; hayatımda hiç kimsenin şahit olmasını istemediğim türdendi...hatta blogda kaleme almayı düşündüm ama bunu anlatmaya ne satırlar yeter ne de anlaşılabilir..hassasiyetiniz için teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olur mu hiç iyi ki yazdınız. Tanık olan biri olarak benim değinmediğim şeyleri yazmanız çok iyi oldu. Allah bir daha yaşatmasın. İnanın bizimde burada içimiz kan ağladı. Dua etmekten başka birşey gelmedi elimizden. Bıraktığı izler çok büyük, çok acı :( keşke böyle birşey yaşanmamış olsaydı. Umarım biraz daha dikkatli olur herkes ve büyük bir ders çıkarılır. Sevgiyle kalın..

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...