12 Haziran 2014 Perşembe

M.A.C. Makyaj Eğitimi

Merhabalar,

Sevgili nimostylo bloğunun yazarı Ceren, bloğunun 5. yılına girmesi nedeniyle harika bir etkinlik düzenledi. Taksim M.A.C. mağazasında blogger arkadaşlarla buluştuk.


Makyaj uzmanı Ahmet Yılmaz, hem anlatarak hemde uygulamalı olarak bizlere neleri yapmamız ve neleri yapmamamız gerektiğini öğretti. Özetle sizlerle de paylaşmak istiyorum.Makyaj 3 ana bölümden oluşur.

1) Ten

Güzel yapılmış bir ten makyajı, ilgiyi kendine çekeceği için varsa göz ve dudak kusurlarını kapatır. Yani yapacağımız ten makyajı büyük önem taşıyor. :)) Nemlendirme çok önemli, makyajın yüzde kalmamasının en büyük nedeni cildin nemsiz olmasıdır.

2) Göz

İdeal göz yapısı badem gözdür. İki göz arasındaki boşluğa bir göz sığıyorsa ideal yapıdadır. Bu boşluk daha az ise aydınlatma işlemi ile daha ayrık gösterebiliriz Boşluk daha fazla ise koyu renk uygulayarak birbirine daha yakın gösterebiliriz.
Göz makyajı yaparken, hangi gözümüze daha zor makyaj yapıyorsak o gözden başlamak daha doğrudur. Daha kolay makyaj yaptığımız gözü, diğerine benzetmek daha kolaydır.

3) Dudak

Dudağa önce kalem uygularsak rujun kalıcılığını arttırırız. Kalem ve ruj uygularken ağız pınarlarını unutmamak lazım. Ruju fırçayla uygularsak ortadan başlayıp yana doğru sürüyoruz.

                                  

                                 


Ahmet bey, bir bayanın 3 renk fondöteni olmalı diyor.
 1) Renginden bir ton açık 2) Ten rengiyle aynı  3) Renginden bir ton koyu

Fondöten seçerken rengine çok dikkat etmeliyiz. Boyunun aşağısında dekolte bölgesinde denemeliyiz diyor Ahmet bey.  Fondöten sürmeye her zaman çeneden başlanmalı ve kusurlu bölgelere direk uygulama yapılmamalı daha az uygulanmalı, yoksa gün içinde kusurlar daha çok belli olur. Kusurları gizleyeceğimiz yerde daha çok ön plana çıkarabiliriz.

Cildimize herhangi bir ürün uygulayacağımız zaman (allık, far vb.)  ürünü az az alıp uygulamak çok önemli, fazla ürünü dağıtmada zorlanabiliriz.
Bu da makyajın bitmiş hali umarım bilgiler sizin içinde faydalı olmuştur. :))
Görüşmek üzere..

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...