25 Mart 2014 Salı

Pure Beauty CC Cream

Merhabalar,

BB kremlerden sonra, hayatımıza hızla girdi CC kremler :)) birde DD kremler çıktı ama onlar henüz Ülkemize gelmiş değil.
Pure Beauty bilmeyenler için watsons larda satılan bir Kore markası. Ürünlerini hep görüyordum ama denememiştim. Bu markaya ait denediğim ilk ürün oldu CC kremi. Diğer ürünlerine de bir şans vermek istiyorum çünkü CC kremi gerçekten çok beğendim.Yapısı fondötene benziyor ama, fondötenden daha hafif, orta kapatıcılığa sahip. Ciltteki renk eşitsizliklerini gideriyor. Hafif ışıltılı bir yapıya sahip ama bu beni kesinlikle rahatsız etmiyor, aksine sağlıklı ve aydınlık bir görünüme kavuşturuyor. Kalıcılığı da hiç fena değil.Ben expert face brush la uyguluyorum. Elinizle de uygulama yapabilirsiniz. Ürün paraben, lanolin, alkol içermiyor. İki tonu bulunuyor Ivory açık olan, natural koyu olan bendeki natural rengi. Açık tenliyim ama natural rengi bana koyu gelmedi.Ürün SPF30 PA++  SPF yi biliyoruz güneş koruma faktörü peki işin içine PA++ girerse ne olur derseniz?

PA Derecesi                                   UV Koruma Süresi

PA+                                                 UVA ya karşı 2-4 saat koruma sağlar
PA++                                               UVA ya karşı 4-8 saat koruma sağlar
PA+++                                             8 saatin üzerinde koruma sağlar.


+ lar ne kadar çoksa o kadar iyi :))) Bittikçe tekrar alacağım bir ürün oldu. Kullananlar var mı? Sizin yorumlarınız nasıl? Sevgiyle kalın..                     

2 yorum:

  1. Bu ürünnü herkes öneriyor diye bende aldım henüz kullanmadım. Aklımda beni düşünüdüren bir soru var belki cevaplarsınız ^-^ yüzümde fondoten gerektiricek birşey yok yani renk olarak tüm yüzü ilgilendiren aslında sadece fondeten sürünce verdiği yüzdeki rengi seviyorum, göz altı morluğum çok, bir faydası olacağını sanmıyorum zaten concealer kullanıyorum. Şimdi sizce tüm yüze mi uygulamalıyım yoksa burun burun kenarı vesaire ayrı olarak mı kullanayım. tüm yüze uygulayıncada üzülüyorum biraz. sivilce falan çıkartmasın diye tırsmıyor değilim *-*

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Eğer cildiniz Yağlı ve sivilceye meyilli ise zaten memnun kalmayabilirsiniz. Parlama sorunu yaşıyorsanız bölgesel uygulayın. Parlak bitişli bir ürün. Öyle bir sorununuz yok ise tüm yüze uygulayabilirsiniz Fondöten gibi ağır bir ürün olmadığı için. Zaten çok fazla kapatıcı özelliği yok yüzünüzde Fondöten varmış gibi durmayacaktır.

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...