11 Mart 2014 Salı

Clinique Dramatically Different Moisturizing Lotion + / NemlendiriciLosyon +

Herkese merhaba,

Ne kadar uzun bir başlık oldu :)) Kısaca nemlendirici olarak ifade edeyim. Daha önce var olan bir nemlendirici idi şimdi ise, dermatologlar tarafından yenilenen formülüyle tekrar piyasaya sürüldü.

Nedir peki yenilenen formülü derseniz ;

* Cildin nem bariyerini 8 haftada % 54' e varan oranda güçlendirmesi

* Yağ oranını değiştirmeden nemlendirme oranını ikiye çıkaran yeni formül sayesinde gün boyu neme doyan bir cilt sağlaması


Bu sayede cildin, çevresel etkenlere karşı daha güçlü olmasını sağlıyor.Bayağı yoğun bir losyon  kıvamında yapısı, yoğun bir nem veriyor cilde, kolay emiliyor cildimde yağlı bir his bırakmıyor.Aslında kuru - kuru / karma ciltlere daha uygun olduğunu düşünüyorum, ama ben özellikle kış aylarında cildim yer yer kuruduğu için ve neme ihtiyaç duyduğu için severek kullandım bu nemlendiriciyi ve hala kullanmaya devam ediyorum. 
Yazın belki daha hafif bir nemlendirici tercih edebilirim. Benim cildim karma / yağlı olmasına rağmen bende sivilcelenme vs. gibi bir yan etki yapmadı. Cildinizi mutlaka makyaj yapmasanız bile, temizleyip nemlendirmeyi unutmayın sakın. Siz de  favori nemlendiricinizi  paylaşın. Hoşçakalın.. :)))

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...